У світі нового...





Плащ-невидимка Гаррі Поттера - вже не фантастика!



Астрономи виявили 70 планет-сиріт у нашій галактиці

Міжнародна група астрономів виявила щонайменше 70 нових планет-сирот у нашій галактиці Чумацький Шлях, що є найбільшою кількістю з будь-коли виявлених.





Плащ-невидимка Гаррі Поттера - вже не фантастика!

Гаррі Поттер, герой оповідань-фентезі Джоан Роулінг, не особливо поширювався про таке явище як плазмоніка, але вчені з Університету Меріленда знайшли застосування цієї технології. Вони змогли винести за межі уявного, приголомшливого своїми ідеями світу фентезі цілком реальне винахід - плащ-невидимку!
Группа вчених у складі професора Крістофера Девіса (Christopher Davis), вченого-дослідника Ігоря Смолянинова (Igor Smolyaninov) та аспіранта Ю-Джу Ханга (Yu-Ju Hung) використовували плазмонових технологію для створення першого в світі плаща-невидимки, здатного приховувати предмети в спектрі видимого світла. Вчені-інженери застосовували цю ж технологію для створення революційного супермікроскопа, що дозволяє розглядати об'єкти нанометрових розмірів.
Говоря простою мовою, коли ми бачимо об'єкт, ми бачимо видиме світло, яке відбивається від об'єкта. Винайдений плащ-невидимка не відображає світло, а переломлює (згинає) його таким чином, що світло огинає плащ і пішов далі, не відбиваючись від його поверхні. Виходить, людина не бачить відбитого світла, і об'єкт у плащі стає невидимим.
Устройство-невідімка складається з концентричних кілець, вбудованих в тонкий пластиковий шар з акрилового волокна, розташованого на тонкої золотої плівці. Пластик і золото володіють різними властивостями, що відбивають. Така структура створює т.зв. ефект "негативній рефракції", при якому плазмон-електрони, що з'являються під час попадання світла на металеву поверхню плаща, переломлюються і огинають його.
Такая схема дозволяє світлу проходити як би "крізь" плащ, але насправді, світло огинає плащ і виходить ззаду, як вода в річці огинає камінь і тече далі. На жаль, повної невидимості домогтися не вдається, тому що існують втрати енергії світла при попаданні його на золоту плівку.
Еффект невидимості був досягнутий при досить специфічних умовах. Дослідний зразок плаща-невидимки діаметром всього 10 мікрометрів (для порівняння: діаметр людської волосини становить від 50 до 100 мікрометрів). Крім того, плащ розрахований на обмежений спектр світла. Було б великим досягненням удосконалити плащ-невидимку до таких можливостей, щоб можна було маніпулювати світловими хвилями і магнітним і електронним чином. Та й поки ця технологія працює лише з маленькими об'єктами особливої ​​форми. Популярні статті новості науки і технікі тільки на нашому портале.
Орігінал (на англ. Мовою): Eurekalert.org

NASA вперше опублікувало кольорове відео посадки на Плутон


Співробітники NASA оприлюднили перший кольоровий відеоролик посадки на Плутон. Запис змонтовано на основі понад сотні знімків космічного апарату New Horizons.
На початку ролика видно Плутон і його найбільший супутник Харон. Потім зображення планети поступово наближається.
У НАСА зазначають, що для досягнення повного і яскравого ефекту потрібно обробити отримані знімки.
Кадри були зняті апаратом в липні 2015 року, коли New Horizons після дев'яти з половиною років польоту до Плутона наблизився на 12500 кілометрів.

З Байконура запустили корабель "Союз"


Вчора, 18 березня, о 23:26 за київським часом з майданчика №1 ("Гагарінський старт") космодрому Байконур був проведений успішний запуск ракети-носія (РН) "Союз-ФГ" з транспортними пілотованим кораблем (ТПК) "Союз ТМА- 20М", повідомляє прес-служба Роскосмосу.
На борту ТПК "Союз ТМА-20М" члени тривалої експедиції МКС-47/48: космонавти Роскосмоса – Олексій Овчінін, Олег Скрипочка і астронавт НАСА – Джеффрі Вільямс.
Стикування ТПК "Союз ТМА-20М" з МКС заплановане за "короткій", чотирьохвитковій схемі 19 березня 2016 о 5:11 за київським часом в автоматичному режимі під контролем фахівців Центру управління польотами і російського члена екіпажу МКС Юрія Маленченко.
Пілотований корабель пристикується до малого дослідницького модуля "Пошук" Міжнародної космічної станції.
Нагадаємо, 14 березня, з космодрому Байконур успішно стартувала ракета-носій "Протон-М" з двома космічними апаратами місії ExoMars 2016 які досягнуть орбіти Марса в жовтні цього року.

Смерть зірки

Космічний телескоп Kepler вперше в історії зумів зафіксувати смерть зірки.
Міжнародна група вчених в Університеті Нотр-Дам в Індіані проаналізувала світло, який Kepler захоплював через кожні 30 хвилин протягом трьох років з 500 віддалених галактик в пошуках 50 трильйонів зірок.
У 2011 році два червоних супергіганти вибухнули в полі зору телескопа. Перша зірка, KSN 2011a, майже в 300 разів більше за наше Сонце, перебувала всього в 700 мільйонах світлових років від Землі. Друга, KSN 2011d, приблизно в 500 разів більша за Сонце і віддалена приблизно на 1,2 мільярда світлових років від Землі.
Проаналізувавши дані телескопа, вчені NASA створили комп'ютерну анімацію, яка показує, як насправді відбувається процес загибелі зірки.


Нова елементарна частинка

Фізики з колаборації DZero відкрили нову екзотичну елементарну частинку.
Про це йдеться на сайті Національної прискорювальної лабораторії Фермі, передає42.TUT.BY.
"Нова частинка одержала назву X (5568) за значенням її маси - 5568 мегаелектронвольт. У дослідженні брали участь фахівці з 75 інститутів з 18 країн. Результати своєї роботи вчені відправили в журнал Physical Review Letters", - йдеться в повідомленні.
Зараз науці добре відомі сполуки кварка і антикварка (мезон), а також трьох кварків (баріон). Всі інші з'єднання вважаються екзотичними і практично не зустрічаються в природі.
Нова частинка X (5568) складається з чотирьох кварків. Вона схожа на тетракварк, відкритий в 2014 році. Однак вона має чотири різних «аромати»: нижній, верхній, чарівний (bottom) і дивний (strange). У всіх тетракварків, які вчені спостерігали раніше, хоча б два «аромати» повторювалися.
У своїй роботі вчені використовували дані про розпад мезонів, отримані на колайдері Теватрон в США з 2002 по 2011 роки. Статистична значимість знахідки склала 5,1 стандартних відхилень (ймовірність помилки — 1 до 6 000 000).
Фізики поки не розуміють до кінця механізми, які змушують частинки з'єднуватися в атомні ядра і утримують їх разом. Спостереження за екзотичними частинками може допомогти наблизитися до вирішення цієї загадки.


Остання форма перед вибухом наднової: Hubble зняв одну з найбільш рідкісних зірок


Зірка, віддалена на 30 тисяч світлових років від Землі

Телескоп Hubble сфотографував рідкісну зірку WR 31a класу Вольфа-Райе в сузір'ї Кіля і блакитну газову хмару навколо неї, повідомляється на сайті NASA.
Зірка, розташована за 30 тисяч світлових років від Землі, приблизно в 20 разів масивніша і в 10-40 разів гарячіша за Сонце.
Зірку оточує хмара міжзоряного пилу, котора почала формуватися близько 20 тисяч років тому і розширюється зі швидкістю до 220 тисяч км/год.
Раніше в далекій галактиці в сузір'ї Індіанця знайшли наднову зірку, спалах якої за яскравістю перевершує весь Чумацький Шлях в 20 разів.
Клас Вольфа-Райе – це етап існування світила. Зірки такого класу є природним етапом еволюції надгігантів і, в більшості випадків, вони представляють собою останню форму світила перед вибухом наднової.
На даний момент вченим відомо не більше 250 зірок Вольфа-Райе. Для подібних зірок характерна висока температура і світимість.
Але через свою високу температуру вони випромінюють в основному світло на коротких хвилях і тому видимі в телескоп зірки Вольфа-Райе виглядають тьмяніше без спеціальних фільтрів.


Вчені розвінчали популярний міф про роботу мозку



Теорія про те, що ліва частина відповідає за логіку, а права – за емоції не підтвердилася

Розподіл головного мозку людини на емоційну і логічну частини виявилося міфом, пише видання The Independent.
Проведене в США нове дослідження в області нейробіології довело відсутність різниці між півкулями головного мозку. Багато років вважалося, що ліва частина відповідає за логіку, а права – за емоції. Людей ділили на характерні типи залежно від того, яке з півкуль у них розвинене краще. Так, у творчої людини, передбачалося, домінує права половина. Однак теорія не знайшла підтвердження в ході експериментів.
Група вчених під керівництвом Джеффрі Андерсона з Університету Юти обстежила понад тисячу волонтерів. Дослідники порівняли, як у представників різних професій і володарів різних характерів працюють обидві півкулі головного мозку. Результати показали, що принципової різниці між ними немає. У жодного з учасників експерименту не було зафіксовано домінування зв'язків в одному з півкуль. Навпаки, у всіх випробовуваних зв'язку між ділянками мозку виявилися розподілені приблизно однаково.
"Звісно, одні люди діють більш логічно і методично, інші – спонтанно і інтуїтивно, – говорить Джеффрі Андерсон. – Однак це не пов'язано з функціями правої і лівої півкуль".

На його думку, своїм народженням поширений міф зобов'язаний так званій популярній психології. Ідея функціонального відмінності півкуль існує багато десятиліть, хоча вона не була підтверджена ні дослідженнями, ні історіями хвороби.

Немає коментарів:

Дописати коментар